niedziela, 24 lipca 2011

Papużka falista pierwszy dzień w domu

Gdy wniesiecie papużkę pierwszy raz do swojego domu, musicie pamiętać że ten dzień będzie dla niej bardzo ważny, papużka zmieniając otoczenie jest bardzo zestresowana, dlatego wy musicie pamiętać o 3 warunkach. Jeśli je wypełnicie papużka na pewno zapomni o stresie. Te warunki dotyczą pierwszego dnia w domu, i opierają się na reszcie.
1 warunek) - cisza, papuga która zmieniła miejsce otoczenia na inne musi mieć spokój aby się opanować, i w spokoju przyzwyczaić do nowego miejsca.
2warunek)- nie strasz! podchodzenie do klatki ptaka według pozorów może być wielkim stresem dla ptaka, papuga ta wtedy nie może się opanować
3 warunek)- czytość w klatce, papużka musi mieć jedzonko, picie, wszystko na swoim miejscu.
Gdy wypełnicie te 3 warunki, już od początku można się zorientować że będziecie wspaniale dbać o swoje ptaki. Jeśli ktoś nie przeczytał tego uważnie, może zdaje mu się że ma przestrzegać tych warunków przez cały czas i parenaście dni, otóż NIE ! Obowiązuje to tylko pierwszego dnia, gdy to papuga ma problemy z zamieszkaniem w nowym miejscu, a w pozostałe dni nie musicie przestrzegać tych zasad róbcie to co za zwyczai; słuchajcie muzyki, otkurzajcie itp. to nie przeszkadza już oswojonej papudze.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz